İLK SMS Hakkında Yılın Özeti

Yıllık Başarı Hikayemizi Kısaca Özetledik...

İki girişimci kardeşin bir hobi olarak başlayıp, yıllar içerisinde Türkiye'de sektöründe lider konuma gelen İlkSMS'in hikayesini dilimiz döndüğünce anlatmak istedik...

Bir yandan başarı hikayemizin inşasında yer alan teknik ve müşteri temsilcisi çalışma arkadaşlarımızın profesyonel ve özverili çalışmaları bizlere her zaman destek olurken...

Diğer yandan da güvenlerini kazandığımız binlerce okulumuzla beraber ilerlediğimiz bu süreçte daha iyisini yapmanın gayreti içinde yolumuza devam ediyoruz.

 1. okul sms projesi başladı
  Eylül, 2009
  Okul SMS Projesini tasarlamaya başladık

  2009'un sonlarına doğru toplu SMS üzerinde çalışmaya başladık. Tesadüf sonucu bilgisayar öğretmeni Yavuz bey ile tanıştıktan sonra tavsiyeleriyle SMS alanına girmeye karar verdik ve "ilk" adımları kendisiyle attık.
  Sadece standart bir sms projesi yerine okullara özel bir sistem fikri kafamızda yer etmeye başladı. En kullanışlı ve pratik özellikleri planlamaya başladık.

 2. ilk web sayfamız
  Ekim, 2010
  Artık www.ilksms.com sitemiz yayında

  Projemize isim bulmak ta kolay olmadı, baştan beri kafamıza yatan bu fikirde sektörde "İLK" olma hevesiyle olacak ki İLKSMS - www.ilksms.com adıyla yola çıktık.
  Şimdi geriye dönüp bakıyoruz ve ne kadar da basit bir Web sitemiz varmış... ama Google bizi sevdi galiba? Birkaç ay sonra ilk sayfaya yerleştik veee ilk telefon da çaldı!

  Siftahı Yaptık :) Tekirdağ'dan bir Anadolu lisesi bizden sms paketi satın aldı! Bizim için inanılmaz bir olay, bu iş olacak dedik! Umutlarımızın yeşerdiği günü dün gibi hatırlarız...

 3. eski web sayfamız
  Aralık, 2011
  Bu yılın sonuna doğru 450 müşterimiz oldu

  Daha fazla okula ulaşmaya başladık, SMS sisteminin katacağı kolaylık ve faydayı anlattık.
  Şu anda olduğu gibi o zaman da okullarımız sistemimizi önce denedi ve test etti.
  Para hep son aşamada kaldı, önce hizmetimizi iyi tanımaları ve gerçekten işlerini kolaylaştıracağını görmelerini istedik.
  Telefonlarımız arttı, daha fazla soru ve destek talebi gelmeye başladı.
  Biz bu yoğunluğu sevdik:)

 4. 2010 yılı web sayfamız
  Ekim, 2012
  Bu ay 300.000 SMS yolladık

  Şu anki 3Milyonluk trafiğimize bakarak 300Bin sms çok küçük görünse bile bizler için inanılmaz bir rakamdı!
  İlk zamanlarda bu sayıları görmeyi hayal bile edemiyorduk, hele ilk yılımızda günde ortalama 100 sms gönderirken:)

 5. 2013 yılı web sayfamız
  Kasım, 2013
  1000. Müşterimiz, Yaşasın!

  Aradan 4 yıl geçti ve ilk başlarda hayalini bile kuramadığımız olay; Afyonkarahisar'dan bir lise 1000. müşterimiz oldu.
  Her telefona anıda cevap, destek taleplerini hızlıca aradık, şimdi param yok ay sonunda ödesem olur mu diyenleri hiç kırmadık! Mutlu müşteri odaklı hizmetimizin meyvelerini toplamaya başladık. Biz de mutlu olduk tabi:)
  İlginç şeylerle de kaşılaşmadık değil yani, bir baktık web sitemizin içeriğini başka firma kopyalamış, bizim yazdıklarımızı aynen başkaları da kullanıyor. Eh.. tabi biraz canımız sıkıldı ama Einstein'ın şu lafıyla "Takdir ediliyorsan değil, taklit ediliyorsan başarmışsın demektir.” doğru yolda olduğumuzu anladık...

 6. 2017 yılı web sayfamız
  Haziran 2014
  Kullanıcı panelimizi yeniledik

  Artık yoğunluğa daha fazla yetişemez olduk ve ekibimizi büyütmeye başladık. Yürüdüğümüz yolda en büyük destekçimiz olan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkürler.
  Artık yenilik zamanı çoktan gelmişti ve kullanıcı sms panelimizi yeniledik, teşekkürler Cüneyt! Uzun zamandır hayalini kurduğumuz yenilik gerçekleşti. Harika özellikler ekledik, artık çok daha farklı ve iyiyiz! Dünya için küçük ama bizim için büyük bir adım:)

 7. eski web sayfamız
  Ağustos, 2015
  İnsana ve Teknolojiye yatırım yapmaya devam

  2000. müşterimiz Muğla'dan bir Anadolu Lisesi!
  Emin adımlarla ilerlediğimiz yolda VIP hizmetimizin devamı için destek ekibimizi iki katına çıkardık.
  Her müşterimize özel müşteri temsilcisi atayarak daha da kaliteli ve etkin hizmet vermeyi amaçladık.

 8. 2015 yılı web sayfamız
  Mayıs, 2016
  Yeni özellik ve pratik çözümler ekledik

  Sistemimizi daha kullanışlı ve işlevsel hale getirdik.
  Alt kıllanıcı özelliği eklendi, artık müdürler SMS gönderme yetkisini sınıf öğretmenleri,
  rehber veya diğer branşlara da verdi. Kontrol yine Yönetimde!
  Birden fazla okul türü barındıran okullara Rehber türü, rehber oluşturmada kolaylık Pratik Rehber, Sınıflar arası öğrenci taşıma ve kopyalama seçenekleri. Daha işlevsel ve pratik çözümler sunduk.

 9. Temmuz, 2017
  İdareci edince pes, Geldi kurtarıcı iLKSMS!

  Bizim de animasyon filmimiz var:)
  Hemen hemen her müdür ve müdür yardımcısını okulda karşılaştığı sorunlardan yola çıkarak
  İlksms'in iş yoğunluğunu nasıl azalttığını ve her okulun ihityacına yönelik çözümler ürettiğimizi anlatmaya çalıştık.

 10. ilksms-mobil-uygulama
  Ağustos, 2018
  İLKSMS Mobil Uygulamamız Marketlerde:)

  Apayrı bir heyecan yaşıyoruz, yıllardır keşke bizim de olsun dediğimiz mobil uygulamamız tamamlandı. Android ve iOS marketlerden indirebilirsiniz, hayırlı olsun. Burak eline sağlık.
  5 ***** yorumlarınızı bekleriz:)

 11. toplu sms firma istanbul
  Kasım, 2018
  Yeni ofisimize taşındık

  Bu yıl bizler için büyük ve köklü değişikliklerin olduğu bir yıl oldu.
  Yeni ofisimiz Beylikdüzü, İstanbul'da! 11. kattaki manzaramız oldukça güzel, ziyarete bekleriz:)

 12. ilksms yeni sms paneli
  Şubat, 2019
  İlk SMS Web Sitemiz ve Panelimiz Yenilendi!

  Ekibimizin yoğun ARGE çalışmaları sonucunda tasarlanmasına başlanan Web Sitemiz ve Panelimiz yenilendi.

  Okullar artık daha kolay, kullanışlı ve modern bir arayüz üzerinden SMS gönderimlerini yapmaktadır. Mobil uygulamamız ile entegre çalışan yeni panelimizi aynı zamanda okul programlarının SMS bildirim özelliğine sahip olanlarına entegrasyonunu APİ ile yapabiliyorsunuz. Ekibimizin yoğun çalışmaları ek güncellemeler ile devam etmektedir.

 13. Nisan, 2019
  Öğretmen - Veli Randevu Sistemimiz Hazır

  Artık OKUL PLATFORMU olduk! İlksms olarak sadece sms hizmeti değil, Öğretmen-Veli görüşme trafiğini düzene koyacak Randevu Sistemi hizmete aldık.

  Okulun ve öğretmenin saygınlığı artsın, velileriniz okula artık randevu ile gelsin. Veli trafiğini düzene koyacak, öğretmen-veli görüşme kalitesini arttıracak yeni hizmetimiz www.eokulrandevu.com.tr ile randevunuzu şimdiden alın:)

  Veli Randevu Sistemimizi Ücretsiz Deneyin...
 14. Eylül, 2019
  Bu sabah 7 Bininci Müşterimize Günaydın Dedik!

  Büyüyen müşteri portföyümüz 2019 yılında daha da ivme kazanarak müşteri sayımız 7000'i geçti.

  Tavsiye edilen ve refarans olunan firma olma olmak için hep çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Binlerce müşterimize en iyi sms hizmetini sunabilmek için sürekli yenilik ve farklı özellikler katarak müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşıma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Açılan yeni eğitim öğretim yılında sizden gelen talepler doğrultusunda SMS kampanyalarımızı da çeşitlendirdik, . Yıla özel hediyeli sms kampanyamızla 40 yıl sürecek dostluklara kapı açtık:)

 15. Ocak, 2020
  8.000'inci müşterimizi pasta ile kutladık:)

  Kütahya'dan gelen üyelik ile 8000'inci üyemiz de aramıza katıldı

  İlkSMS'in okullara sunduğu e-okul entegrsayonu, veli randevu ve okullara özel geliştirilmiş mesaj sistemini anlatmak için aramıza katılan yeni ekip arkadaşlarımızın gayreti ile daha fazla okulla tanışmanın mutluluğunu yaşıyoruz...

 16. Mart, 2020
  Kaya Millenium'a Taşındık

  İlksms büyüyor! Siz değerli müşterilerimizin taleplerine daha hızlı ve profesyonel cevap verebilmek adına aramıza yeni katılan müşteri temsilcisi ve yazılımcı arkadaşlarımızla artık yerimize sığamaz olduk:) Yeni adresimiz artık Kaya Millenium İş Merkezi 8.kat Daire 147 Büyükçekmece/ İstanbul.
  Sizleri de hem ziyarete hem de kahvemizi içmeye bekleriz...

 17. Covid-19 Pandemi Süreci
  Mart, 2020
  Covid-19 Pandemi Süreci

  Ülkemiz ve dünyada etkili olan Covid-19 pandemi sürecinde evlere kapandık fakat İLKSMS olarak 7/24 hizmet vermeye devam ettik. Müşteri temsilcilerimiz, teknik destek ve yazılım ekibimizin hizmet kalitemizi aksatmayacak şekilde evden hizmet vermeye başladı. Bir ALO kadar uzağınızda olmaya devam ettik.

 18. Online Eğitim Sürecinde İLKSMS ile Milyonlarca Mesaj Gönderildi
  Mayıs, 2020
  Online Eğitim Sürecinde İLKSMS ile Milyonlarca Mesaj Gönderildi

  23 Mart itibariyle okullarımızda başlayan online eğitim sürecinde İLKSMS iletişimde kilit rol oynamaya devam ediyor. Planlama ve uygulama sürecindeki bilgilendirme mesajları İLKSMS üzerinden gitmeye devam ediyor. Aylık ortalama 10 Milyon mesajla eğitim sürecinin devamlılığında kilit rol oynamaya devam ediyoruz.

 19. 10.000’den Fazla Okul İLKSMS’i Tercih Ediyor
  Eylül, 2020
  10.000’den Fazla Okul İLKSMS’i Tercih Ediyor

  Covid-19 pandemi sürecinde yaşanan tüm zorluklara rağmen kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor ve İLKSMS ailesine katılan okul sayımız artmaya devam ediyor. Niğde ilinden aramıza katılan Anadolu Lisesi ile toplu sms veli bilgilendirme sistemimizi kullanan okul sayımız on bini aştı. Güven ve kalite odaklı hizmet anlayışımızdan ötürü iletişimde bizi tercih eden binlerce okulumuza teşekkür ediyoruz.

 20. Okullar Kapılarını Açtı
  Eylül, 2021
  Okullar Kapılarını Açtı

  Bir yılı aşkın kapalı olan okullarımızdan çocuk sesleri gelmeye başladı, sınıfların içi tekrar öğrencilerle doldu... Okulların açılması normalleşmenin en büyük adımı oldu. Aylardır evden çalışan personelimizin tekrar ofis mesaisine başlaması bizler için ayrı bir sevinç ve umut kaynağı oldu. Yeni eğitim-öğretim yılına harika bir başlangıç yaptık!

 21. İLKSMS Ailesi Olarak %50 Büyüdük, Hizmet Kalitemizi En Üst Seviyede Sürdürüyoruz
  Ekim, 2022
  İLKSMS Ailesi Olarak %50 Büyüdük, Hizmet Kalitemizi En Üst Seviyede Sürdürüyoruz

  Pandemi süreci ardından okul sayımızın hızla artmasıyla beraber hizmet kalitemizi en üst seviyede sürdürebilmek adına müşteri temsilcisi, teknik destek uzmanı ve yazılımcı kadromuzu %50 arttırdık. Büyüyen kadromuzla #1 Okul SMS Sistemi unvanımızı sağlamlaştırıyoruz.

 22. E-Okul Randevu Sistemi İLKSMS’e Entegre Edildi
  Kasım, 2022
  E-Okul Randevu Sistemi İLKSMS’e Entegre Edildi

  Covid-19 pandemisi sonrası yaşanan “kontrollü normalleşme” sürecinde salgın hastalık riskini en aza indirmek, velilerin okula ziyaret düzenini kontrol etmek, veli-öğretmen görüşme saatlerinin düzenli ve verimli olmasını sağlayacak Okul Randevu sistemi hızlıca yaygınlaşmaya başladı. İlksms sistemine entegre edilmesiyle çok daha kolay erişilebilir hale gelen okul randevu sistemi ile artık veliler online randevu alabilecekler.

 23. Mobil Uygulamamız Yenilendi
  Nisan, 2023
  Mobil Uygulamamız Yenilendi

  İlksms mobil uygulamamız yeni özelliklerle zenginleştirilerek hem gürsel hem de işlevsel olarak baştan aşağı yenilendi. Kullanıcı dostu tasarım, QR kod ile giriş, parmak izi ile giriş, mobil bildirim, randevu sistemi entegrasyonu, telefon rehberi aktarma ve arttırılan güvenlik önlemleri ile PlayStore, AppStore ve AppGallery mağazalarıda yerini aldı.

 24. WhatsApp Toplu Mesaj
  Ağustos, 2023
  WhatsApp Toplu Mesaj

  İster SMS ister Whatsapp mesaj mesaj gönderin. Yeni eğitim-öğretim yılına harika bir özellik ile giriş yaptık. Milyarlarca kişinin kullandığı WhatsApp mesajlaşma sistemini İLKSMS’e entegre ettik. Velilerinize, öğretmenlerinize veya personele SMS yerine WhatsApp mesajı da gönderebileceksiniz. Binlerce karakter uzunluğundaki bilgilendirme, duyuru veya sınav sonuç mesajlarınızı gruplarınıza veya tüm okula tek seferde yollamanın avantajını İLKSMS ile yaşatıyoruz.

 25. Günde 1 Milyon, Ayda 30 Milyon SMS
  Ocak, 2024
  Günde 1 Milyon, Ayda 30 Milyon SMS

  Türkiye’nin dört bir tarafında her geçen gün yaygınlaşan İLKSMS yeni yıla yeni rekorlarla girdi! Son ayların ortalaması 30 Milyon SMS ile günlük 1 Milyon SMS rekoruna eriştik.

Sizin İçin Çalışıyoruz

Yıllarca olduğu gibi bu gün de ilk başlarda sahip olduğumuz girişimci heyecanıyla en iyi hizmeti vermek adına sürekli çalışıyoruz...

Bizi Tanıyın
profit
image
Mükemmel Destek

Teknik ve müşteri temsilcisi ekibimizle sizden fazla uzakta değiliz

image
Harika Bir Ekip

Müşteri odaklı ve çözüm üreten bir ekiple karşınızdayız

image
Anında Çözüm

Soru ve sorunlarınıza anında çözüm üretmek için burdayız

Vizyonumuz

Ülkemizdeki tüm okullara ulaşmamızı sağlayacak
kullanışlı, yenilikçi ve etkili teknolojiler üretmek.

elements eye

Müşterilerimizden bazı yorumlar

Oldukça profesyonelce hazırlanmış kaliteli bir hizmet. Her okul için kesinlikle ihtiyaç. Emek veren herkese teşekkürler.
author
M. Karakuş
E***** Ortaokulu
Okullar için en uygun altyapı sistemine sahip. Fiyatı da diğerlerine göre uygun.
author
Y.Salman
Ş.K***** MTAL
Çok kullanışlı bir paket. Herkese kendi ismi ile mesaj göndermesi, iletim raporları harika. Musteri temsilcileri çok kibar. Problem oldugunda çok hızlı teknik destek sağlanıyor. Teşekkürler.
author
P. KARACA
H.Ö***** Anaokulu
İlk olarak tereddüdlerim vardı daha sonra Okulumuz için aldık. Bir sıkıntı yaşamadık memnunuz destek konusunda da sağolsunlar her zaman yardımcı oluyorlar.
author
Yasin CAN
Okullara özel panelleri olduğunu öğrenince ilksms e gectik. e-okuldan veli bilgilerini alabiliyor olmamız çok büyük kolaylık oldu.
author
İbrahim KUZULUOĞLU
İlk Sms mesaj sistemini eski okulumda 8 yıl kullandım. Çok memnun kaldım Yeni atandığım okulda da kullanmaya başladık. Güvenilir ve menüsü çok kullanışlı.
author
Metin TOPÇU
Hizmetinizden gayet memnunum. Anında geri dönüş sağlıyorsunuz. Her soruma ayrıntılı cevap alabiliyorum. Teşekkür ediyorum.
author
Salih GÖKMEN
Sunucu kaynaklı sisteme geçici süreliğine giriş yapılamamaktadır. Daha sonra tekrar deneyiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Eğitimin Takipçisi
İş Ortaklığı Formu
Fiyat Al Ortaklık Formu Ara